صفحه اصلی »
اخبار » اخبار دبیرخانه » نشست تخصصی تشکل های مردمی فعال در عرصه یادواره ها و محافل شهدا در قم برگزار شد
منتشر شده در 07 اردیبهشت 1396
اندازه قلم

نشست تخصصی تشکل های مردمی فعال در عرصه یادواره ها و محافل شهدا در قم برگزار ...

نشست تخصصی تشکل های مردمی فعال در عرصه یادواره ها و محافل شهدا در قم برگزار شد   نشست تخصصی یادواره ها و محافل شهدا در روز جمعه مورخه 10 بهمن ماه 1393  در محل  مجتمع فرهنگی آموزشی امام علی علیه السلام واقع در شهر مقدس قم با حضور تنی چند از مدیران مراکز و […]نشست تخصصی تشکل های مردمی فعال در عرصه یادواره ها و محافل شهدا در قم برگزار شد

 

نشست تخصصی یادواره ها و محافل شهدا در روز جمعه مورخه 10 بهمن ماه 1393  در محل  مجتمع فرهنگی آموزشی امام علی علیه السلام واقع در شهر مقدس قم با حضور تنی چند از مدیران مراکز و دبیران یادواره ها و محافل شهدای از سراسر کشور برگزار شد.

ستاد مردمی یادواره ها و محافل شهدای شبکه ملی وارثون (شبکه فعالین عرصه جهاد و شهادت) به همت مرکز فرهنگی مذهبی السابقون در راستای حضور پویا و هدفمند در جبهه بزرگ فرهنگی انقلاب اسلامی با دعوت برگزیده ها و فعالین فرهنگ جهاد و شهادت با تخصص یادواره ها و محافل شهدا در گردهمایی گروههای تخصصی شبکه ملی وارثون به تاریخ 9 و 10 بهمن 93 – شهر قم در جوار حرم ملکوتی حضرت معصومه سلام الله علیها شرکت و نسبت به نشست های تخصصی مذکور ایفای نقش نمود.

مدعوین نشست :

میهمانان این نشست تخصصی برخی از مدیران مراکز مردم نهاد و دبیران یادواره ها و محافل شهدا از سراسر کشور و نمایندگانی از جامعه تأثیر گذار در محافل شهدا همچون جامعه سخنرانان و خطبا ، جامعه راویان و خاطره گویان، جامعه شعرا و جامعه مجریان بوده است.

اجمالی از محتوای نشست تخصصی یادواره ها و محافل شهدا:

  • بخش اول نشست / معرفی و گزارش
  • گزارش عملکرد مرکز تخصصی یادواره ها و محافل

برادر مجتبی امیری به عنوان دبیر ستاد مردمی یادواره ها و محافل شهدا در ابتدای نشست ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از حضور میهمانان و تبین علت و علل این نشست و نحوه اداره و مدیریت نشست گزارش عملکرد ستاد مذکور را  ارائه فرمودند.

سپس میهمانان نشست که خود نماینده یا مسئولین مراکز فعال در عرصه یادواره ها و محافل شهدا هستند یک به یک خود و مجموعه منسوب به خود را معرفی و گزارشی مختصر از عملکرد تخصصی خود در حوزه محافل شهدا ارائه نمودند.

  • بخش دوم نشست / آسیب شناسی و مخاطرات
  • آسیب شناسی تخصصی یادواره ها و محافل شهدا

بخش سوم نشست مختص به آسیب شناسی و مخاطرات موجود در فعالیت های یادواره ای و محافل شهدا بود که توسط جمع حاضر بررسی و مکتوب گردید.

  • بخش سوم نشست / نیازها و عملیات مشترک
  • نیازها و طراحی عملیات مشترک ستاد مردمی یادواره ها و محافل شهدا

در نشست انتهایی روز جمعه جمع حاضر اقدام جمع بندی آسیب ها نموده اند و بنابر شرایط موجود طرحی را برای یک عملیات مشترک در طول سال 94 و 95 ارئه گردید.

میهمانان نشست با اعلام ضرورت نیاز به راه اندازی دبیرخانه مرکزی ستاد مردمی یادواره ها و محافل شهدا این ماموریت را به مرکز فرهنگی مذهبی السابون محول نمودند.

عملیات مشترک تبیین شده در این نشست تخصصی، راه اندازی سایت جامع یادواره ها و محافل شهدا بود که بنا بر فرمایش میهمانان، مراکز مردم نهاد فعال در حوزه یادواره ها خود را موظف دانستند تا با به  اشتراک گذاشتن دستاوردها و آثار یادواره ای خود در سایت جامع یادواره ها ، موجب تقویت دیگر مجموعه ها، انتقال تجربه، و رفع آسیبهای احتمالی انتقال بوده است.

  • لیست میهمانان نشست تخصصی یادواره ها و محافل شهدا

مجتبی امیری، مدیر مرکز فرهنگی مذهبی السابقون و دبیر ستاد مردمی یادواره ها و محافل شهدا

صادق عالمی، دبیر محفل لاله پژوهی شهرک کمهدیه قم و فرمانده پایگاه بسیج شهرک

جواد آقا لو حسینی،دبیر یادواره های شهدای حسینیه شهید محمد حسن خدا پرست زاهدان و دبیر اتاق عملیات جهاد و شهادت استان سیستان و بلوچستان

محمد ترابی از مرکز سیره شهدای شهرستان لالجین همدان

مجید علی اکبرزاده کریمی و محسن عل جانزاده از موسسه لاله های زهرایی مازندران

حسن علی پور از کانون رهپویان وصال شیراز

افشین آزادی از موسسه فرهنگی یازهرای کرمانشاه

محمد محسن جلیلی از قرار گاه خاتم الاوصیای کرمانشاه

سلمان بی نیاز از گروه تفحص سیره شهدای مشهد مقدس

خسرو اسد پور، اسماعیل سعیدی، محسن فرجی از ستاد یادواره شهدای روستای کیاسر استان گلستان

محمد صادقی، نماینده جامعه سخنرانان و خطبای فعال در محافل شهدا

سید محمد بابا میری، نماینده جامعه شعرا و نویسندگان فعال در محافل شهدا

مجتبی علینسب، مرکز فرهنگی راه شهید بابلسر/ مازندران

محمد مهدی شریف تبار، موسسه روایت سیره شهدا قم

 

 

مطالب مرتبط
نوشتن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*