صفحه اصلی »
اخبار » اخبار محافل شهدا » پیام به کنگره‌‌ی هفت هزار زن شهید کشور

پیام به کنگره‌‌ی هفت هزار زن شهید کشور

منتشر شده در 28 شهریور 1395
اندازه قلم

پیام به کنگره‌‌ی هفت هزار زن شهید کشور

پیام به کنگره‌‌ی هفت هزار زن شهید کشور این لشکر از فرشتگان که از جان مقدس خویش در راه اسلام مایه گذاردند، در نقش معماران ایران جدید ظاهر شدند. 1391/12/16 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیام به کنگره‌ی «هفت هزار زن شهید کشور»، نقش زن مسلمان ایرانی در معرفی الگوی جدید از «زن» […]پیام به کنگره‌‌ی هفت هزار زن شهید کشور

این لشکر از فرشتگان که از جان مقدس خویش در راه اسلام مایه گذاردند، در نقش معماران ایران جدید ظاهر شدند.

1391/12/16

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیام به کنگره‌ی «هفت هزار زن شهید کشور»، نقش زن مسلمان ایرانی در معرفی الگوی جدید از «زن» را تاریخ‌ساز خواندند و با اشاره به ظهور هزاران زن با روحیه‌ی کربلایی در صحنه‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، خاطرنشان کردند: اقتدار و جَذبه‌ی تازه‌ای به برکت خون این زنان مجاهد در عصر جدید، ظهور کرده است که دیر یا زود در سرنوشت و  جایگاه زنان جهان اثرگذار خواهد شد.

در این پیام که بعدازظهر امروز (چهارشنبه) توسط حجت‌الإسلام‌و‌المسلمین رحیمیان -نماینده‌ی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران- در کنگره‌ی «هفت هزار زن شهید کشور» قرائت شد، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادکردن از زنان شهید ایران اسلامی که در تغییر مسیر تاریخ اسلام، نقش شایسته ایفا کردند، افزودند: این لشکر از فرشتگان که از جان مقدس خویش در راه اسلام مایه گذاردند، قدم در میدان عمل نهادند و در نقش معماران ایران جدید ظاهر شدند.

ایشان با اشاره به نگاه موجود به زن در نظام‌های شرق و غرب جهان‌، به عنوان عنصری در حاشیه  یا ابزاری جنسی برای مردان، به تبیین نقش شیرزنان ایران در انقلاب و دفاع مقدس به عنوان الگویی جدید با شاخصه‌ی «زنِ نه شرقی نه غربی» پرداختند.

رهبر انقلاب اسلامی در توصیف ویژگی‌های این الگو تصریح کردند: زن مسلمان ایرانی، تاریخ جدیدی را پیش چشم زنان جهان گشود و ثابت کرد که می‌توان زن بود، عفیف بود، محجّبه و شریف بود، و در عین حال، در متن و مرکز، نقش‌آفرینی کرد و فتوحات بزرگ به ارمغان آورد.

ایشان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را صحنه‌ی ظهور زنانی دانستند که اوج احساس، لطف و رحمت زنانه را با روح جهاد، شهادت و مقاومت درآمیختند و مردانه‌ترین میدان‌ها را با شجاعت و اخلاص و فداکاری خود فتح کردند و می‌توانند بن‌بست‌های بزرگ را در هم بشکنند.

ایشان با اشاره به آثار فراگیر مجاهدت زنان شهید خاطرنشان کردند: اقتدار و جَذبه‌ی تازه‌ای به برکت خون این زنان مجاهد در عصر جدید ظهور کرده است که زنان را ابتدا در جهان اسلام تحت تأثیر قرار داد و دیر یا زود در سرنوشت و  جایگاه زنان جهان دست خواهد برد.

رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری نقش زنان بزرگ تاریخ اسلام افزودند: تا آفتاب درخشان حضرت خدیجه‌ی کبری و حضرت فاطمه‌ی زهرا و حضرت زینب کبری می‌درخشد، طرح‌های کهنه و نوی «ضدّ زن» به نتیجه نخواهد رسید.

ایشان همچنین افزودند: هزاران زن کربلایی ما نه‌تنها خطوط سیاه ستم‌های ظاهری را در هم شکسته‌اند، بلکه ستم‌های مدرنِ به زن را نیز رسوا و بی‌آبرو کرده و نشان داده‌اند که حق کرامت الهی زن، بالاترین حقوق زن است که در جهان به اصطلاح مدرن، هرگز شناخته نشده و امروز وقت شناخته‌شدن آن است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر ضرورت نشان‌دادن جهاد بزرگ زن ایرانی مسلمان به دنیا، خاطر نشان کردند: امیدوارم که به برکت خون این زنان شریف و مجاهد، رسانه‌ها و هنرمندان و فرزانگان و سینماگران بتوانند جهاد بزرگ زن ایرانی مسلمان را به دنیا بنمایانند.

دانلود PDFمنبع : KHAMENEI.IR

مطالب مرتبط
نوشتن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*