صفحه اصلی »
اخبار » اخبار محافل شهدا » بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضاى ستاد برگزارى کنگره‏‌ى سرداران و ۲۵۰۰ شهید شهرستان نجف‌‏آباد

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضاى ستاد برگزارى کنگره‏‌ى سرداران و ۲۵۰۰ شهید شهرستان نجف‌‏آباد

منتشر شده در 18 سپتامبر 2016
اندازه قلم

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضاى ستاد برگزارى کنگره‏‌ى سرداران و ۲۵۰۰ شهید شهرستان نجف‌‏آباد ...

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضاى ستاد برگزارى کنگره‏‌ى سرداران و ۲۵۰۰ شهید شهرستان نجف‌‏آباد شهر نجف ‌آباد، هم از لحاظ مذهبى، هم از لحاظ انقلابى، انصافاً یک شهر برجسته است؛ ۱۳۹۳/۰۷/۲۹ بسم ‌الله ‌الرّحمن ‌الرّحیم ‌  شهر نجف ‌آباد، هم از لحاظ مذهبى، هم از لحاظ انقلابى، انصافاً یک شهر برجسته است؛ همان […]بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضاى ستاد برگزارى کنگره‏‌ى سرداران و ۲۵۰۰ شهید شهرستان نجف‌‏آباد

شهر نجف ‌آباد، هم از لحاظ مذهبى، هم از لحاظ انقلابى، انصافاً یک شهر برجسته است؛

1393/07/29

بسم ‌الله ‌الرّحمن ‌الرّحیم ‌
 شهر نجف ‌آباد، هم از لحاظ مذهبى، هم از لحاظ انقلابى، انصافاً یک شهر برجسته است؛ همان ‌طور که اشاره کردند،(۱) از زمان شیخ بهایى و بعد، همین ‌طور علماى بزرگى از نجف ‌آباد برخاستند – مرحوم آمیرزا محمّد نجف ‌آبادى، مرحوم آسیّد على نجف ‌آبادى؛ بزرگانى بودند که هم در نجف ‌آباد ساکن بودند، هم در اصفهان مرکز تجمّع طلّاب و علما و مانند اینها بودند – و بعد هم وقتى به نهضت اسلامى منتهى شد، انصافاً نجف ‌آباد یکى از پیشروترینِ شهرستانها بود؛ کمتر جایى را ما سراغ داریم که مثل نجف ‌آباد از نهضت امام (رضوان اللَّه علیه) استقبال کرده باشند؛ که البتّه عمده ‌اش به برکت مرحوم آقاى منتظرى بود. ایشان خب شاگرد امام و علاقه ‌مند به امام و ارادتمند به امام و معتقد به مبارزه و به انقلاب بودند؛ لذا در نجف ‌آباد – همان زمان، پیش از انقلاب، من نجف ‌آباد رفتم، اوضاع نجف ‌آباد را دیدم – با اینکه تبلیغات ضدّ مذهبى هم هست و از جاهاى مختلف، مذاهب باطل و غیره فعّالند، لکن حقیقتاً یک مجموعه ‌ى مردم یکپارچه ‌ى مؤمن و معتقد به انقلاب و علاقه ‌مند به انقلاب [بودند]؛ بعد هم که انقلاب پیروز شد همین ‌جور. این لشگر هشت نجف که آقایان اسم آوردند، یکى از لشگرهاى قَدَر در میدانهاى دفاع هشت ‌ساله بود و خود مرحوم شهید کاظمى (رضوان اللَّه تعالى علیه) واقعاً یکى از آن فرماندهان برجسته بود. بنده در همان دوران جنگ رفتم خوزستان به مرکز لشگر نجف، [ از] آنجا بازدید کردم؛ چیزهایى در آنجا دیدم که در کمتر لشگرى آدم میتوانست آنها را مشاهده کند: آمادگى ‌ها از یک سو، روحیّه ‌ى خیلى بالا از یک سو، و نظم و ترتیب؛ نظم و ترتیبى که من در آن لشگر دیدم، در کمتر جایى انسان آن را مشاهده میکرد. خب شهداى برجسته ‌اى هم دارد که جناب آقاى حسناتى ذکر کردند؛ دانشجو و دانش ‌آموز و معلّم و روحانى و شخصیّت هاى سیاسى و مانند اینها.(۲) انصافاً برجستگى خاصّى دارد؛ واقعاً یکى از قلّه ‌هاى برجسته ‌ى جهاد، بدون تردید نجف ‌آباد است.
 امیدواریم ان ‌شاءاللَّه خداى متعال به آن مردم عزیز اجر بدهد؛ شهدایشان را ان ‌شاءاللَّه خداى متعال با پیغمبر محشور کند؛ خانواده ‌هایشان را سرافراز و سربلند بدارد؛ و این گردهمایى بزرگى را هم که شما در این شهر دارید انجام میدهید، ان ‌شاءاللَّه منشأ آثار و برکات خیرى قرار بدهد. سلام ما را هم، هم آقاى حسناتى به مردم عزیز نجف ‌آباد – در واقع به یک معنا همشهرى ‌هاى خود ما؛ جدّ ما مرحوم آقاى آسیّد هاشم نجف ‌آبادى هم خب نجف ‌آبادى ‌اند دیگر، ما از این طریق یک اتّصالى هم به نجف ‌آباد پیدا میکنیم – برسانند، و همچنین سردار سلیمانى ‌مان هم سلام ما را به بچّه ‌هاى سپاه و بسیج و اینها ان ‌شاءاللَّه ابلاغ کنند. ان ‌شاءاللَّه موفّق باشید.


۱) عضو شوراى اجرایى کنگره ‌
۲) اشاره ‌ى عضو شوراى اجرایى کنگره به وجود ۷۰۰ دانش ‌آموز شهید، ۷۰ معلّم شهید، ۲۰۰ پاسدار شهید، ۲۴۰ جهادگر شهید، ۱۱۰ طلبه شهید، شهید منتظرى، شهید آیت، شهید کاظمى، شهید صالحى، شهید یزدانى و … در میان شهداى نجف ‌آباد.
**این کنگره با هدف معرفى بیشتر نجف ‌آباد و قدردانى از خانواده ‌هاى شهدا و آشنایىِ دست ‌اندرکاران آینده ‌ى نظام اسلامى با فرهنگ ایثار و شهادت، برگزار می‌شود.
**در این دیدار دبیر کنگره فهرست فعّالیّتهاى انجام شده، شامل: جمع ‌آورى آثار شهدا و اسناد دفاع مقدّس و تهیّه ‌ى تاریخ شفاهى لشگر هشت نجف اشرف به ‌عنوان مستندات دفاع مقدّس براى تولیدات فرهنگى و هنرى و آثار داستانى، برنامه ‌ریزى براى تولید و چاپ چهل عنوان کتاب تا پیش از گشایش کنگره، برنامه ‌ریزى براى تولید اوّلین بخش تاریخ شفاهى لشگر هشت نجف اشرف همزمان با گشایش کنگره و ادامه ‌ى آن، ساخت یادمان شهدا در ورودى گلستان شهداى نجف ‌آباد، تهیّه ‌ى تمثال همه ‌ى شهدا براى نصب در معابر شهر، سرکشى به خانواده ‌هاى شهدا و هدیه ‌ى یک اثر هنرىِ مزیّن به تمثال شهید خانواده به آنها، برگزارى یادواره ‌هاى قشرى و صنفى و رسته ‌اى، برگزارى گردهمایى بزرگ رزمندگان لشگر، برگزارى مسابقات و جشنواره ‌هاى ورزشى، شبیه ‌سازى عملیات کربلاى پنج همزمان با گشایش کنگره، ساخت حسینیّه ‌ى حضرت فاطمه ‌ى زهرا (س) براى برگزارى کنگره، برنامه ‌ریزى براى تحقیق و پژوهش در زمینه ‌ى فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه ‌هاى نجف ‌آباد، را بیان کرد.

دانلود PDFاستقبال مردم نجف‌آباد از نهضت امام

1392/04/10

کمتر جایى را ما سراغ داریم که مثل نجف ‌آباد از نهضت امام رضوان‌الله‌علیه استقبال کرده باشند؛ که البته عمده ‌اش به برکت مرحوم آقاى منتظرى بود. ایشان خب شاگرد امام و علاقه ‌مند به امام و ارادتمند به امام و معتقد به مبارزه و به انقلاب بودند؛ لذا در نجف ‌آباد – همان زمان، پیش از انقلاب، من نجف ‌آباد رفتم، اوضاع نجف ‌آباد را دیدم – با اینکه تبلیغات ضد مذهبى هم هست و از جاهاى مختلف، مذاهب باطل و غیره فعالند، لکن حقیقتاً یک مجموعه ‌ى مردم یکپارچه ‌ى مؤمن و معتقد به انقلاب و علاقه ‌مند به انقلاب بودند.

بیانات در دیدار دست‌اندرکاران کنگره ملی شهدای نجف آبادکلیپ ویدیویی

ARVE Error: Invalid URL http://www.yadvareha.ir/wp-content/uploads/2016/09/1393.10.04-بیانات-در-دیدار-دست‌اندرکاران-کنگره-ملی-شهدای-نجف-آباد.mp4 in mp4

دیدار رهبر انقلاب با کنگره شهدای نجف آباد

حجم : 56 مگابایت // زمان 4:55

دانلود

 


آلبوم  تصاویر  ( یاد روزگاران؛ رهبر انقلاب و شهید احمد کاظمی )منبع : KHAMENEI.IR

مطالب مرتبط
نوشتن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*